Sapanca Kahvaltı
Sapanca Kahvaltı

Sapanca Kahvaltı Yapılacak Yerler

Hafta sonu gelince şehrin gürültüsünden uzaklaşıp kendini doğaya bırakmak isteyenlerin tercih ettiği güzergahların başında  Sapanca geliyor. Doğanın kalbinde, göl kenarında veya şelalenin yanında yapacağınız köy kahvaltısı ile güne başlamak harika oluyor. Bu yazımızda Sapanca’da kahvaltı yapılacak yerler denince akla ilk gelenleri sıraladık.

1.     Maja Kırkpınar

Kırkpınar mevkiinde bulunan Maja Kırkpınar, Sapanca Gölü’nün üzerinde, sazlıklarla neredeyse iç içe bir kahvaltı keyfi sunuyor. Bu bölgede bulunan diğer mekanlara göre burada daha nezih ve şık bir ortam bulunuyor. O yüzden rakiplerinden bir adım daha öne çıkıyor.

2.     Beta Home Göl Evi

Beta Otel Göl Evi, bir butik otel ve aile işletmesi olarak karşımıza çıkıyor. Konaklama hizmetinin yanı sıra, dışarıdan gelen misafirleri için kahvaltı imkanı da sunuyor. Kahvaltı için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekiyor çünkü misafirlerin sayısına göre taze ürün hazırlanıyor. Göl kıyısında harika fotoğraflar çekmek de istiyorsanız bu fırsatı kaçırmayın.

3.     Natürköy

Sapanca’da, ağaçların arasında, şelalenin yanı başında, mis gibi sucuk, enfes menemen, eritme peynir, gözleme ve ev yapımı reçel çeşitleri eşliğinde huzur içinde bir kahvaltıya ne dersiniz? Cevabınız evetse doğru yerdesiniz.

4.     Kartepe Köy Konağı Restoran

Kartepe yolu üzerindeki Köy Konağı Restoran, sizi uçsuz bucaksız göl manzarası eşliğinde kahvaltı etmeye çağırıyor. Fiyat performans açısından oldukça başarılı olan bu mekan, serpme kahvaltıya yeni bir soluk getiriyor.  Bu mekanın güveçte sunulan sucuklu yumurtası, ballı manda yoğurdu ve mıhlaması özellikle beğeniliyor.