taşlık plajı

Muğla Gezilecek Yerler

Muğla Gezilecek Yerler

Muğla, öyle bir turizm cennetidir ki gez gez bitmez doyamassınız. Kimimiz tarihi yerleri severiz,kimimiz doğayı,dağları,dereleri,suyu,kimimiz deniz güneş severiz işte Muğla böyle bir yer herşey var.Şehre gerek iş gerekse turistik nedenlerden dolayı gelmişseniz, bunları bilmek geziden daha fazla verim almanızı sağlar. Bu bakımdan aşağıda sizlere bunlarla ilgili olabildiğince detaylı bilgi vereceğiz.

Tarih sevenler için;

Oldukça zengin bir tarihi geçmişi olan Muğla,tarih boyunca bir çok medeniyete tanıklık etmiştir.Bu yüzden gezip görebileceğiniz yer sayısı oldukça fazladır.

 1. Tlos antik kenti
 2. KayaköyLissai
 3. Kaunos antik kenti
 4. Bodrum anfi tiyatrosu
 5. Muğla müzesi
 6. Likya kaya mezarları
 7. myndos kapısı
 8. Euromas Ruins
 9. Pedesa antik kenti
 10. Tlos antik kenti
 11. Stratonikeia antik kenti
 12. Labranda antik kenti
 13. Karya kaya mezarları
 14. Knidos antik kenti
 15. Labranda antik kenti

Tüm bunları incelerseniz, size en uygun olan yerleri keşfetmeniz mümkündür.

Tlos Antik Kenti

Antik Yunan efsanelerine göre Bellaforonte’nin, Tlos Antik Keti’nde yaşadığına inanılmaktadır. Eğer mitolojiyi seviyorsanız, tarihi kalıntılara da ilginiz varsa doğa ile iç içe olan Tlos ziyaret edilebilir. Muğla’nın Yakaköy mevkiinde yer almakta olup kolay bir ulaşımı vardır. Her gün 09:00 ile 20:00 saatleri arasında çalışmaktadır.

Lissai

Lissai, Muğla gezi rehberi arasında düşünebileceğiniz bir diğer adrestir. Gölün ortasında olan bu konum ormanın orta noktasında bulunmaktadır. Böylece adeta bir göz ziyafeti sunmaktadır. Nerede olduğunu bilmiyorsanız, Dalaman ilçesinin Kapukırgın mevkiinde yer almaktadır.