şirince
şirince

Ege Bölgesi’nin En Güzel Köyleri

Ege Bölgesi’nin En Güzel Köyleri

Ege’nin en güzel köyleri nereleri? Ege birbirinden güzel onlarca köye sahiptir. Eğer bu bölgeye gelmişseniz, bu köyleri bilerek dolaşmanız tavsiye edilir. Bu bakımdan unutmadan düşünebileceğiniz bazı lokasyonlar şu şekildedir;

  1. Şirince
  2. Bozüyük
  3. Bademli
  4. Kapıkırı

Bunları ayrıntılı bir şekilde incelerseniz, tatilinizi daha verimli bir hale getirebilirsiniz.

Şirince

İzmir’de bulunan Şirince, birçok kişi tarafından bilinir. Ancak özellikle Maya Takvimine göre 2012 yılında, kıyametten etkilenmeyecek tek yer olarak tanınmaktadır. Her sene İzmir’e gelen birçok kişi tarafından ziyaret edilebilir. Burayı ziyaret ederek muhteşem doğasına göz atabilir; reçellerini, el yapımı objelerini değerlendirebilirsiniz.

Bozüyük

Muğla’da yer almakta olan Bozüyük, gerçek bir köy hayatı yaşamak isteyen kişilerin değerlendirebileceği adreslerden bir tanesidir. Nesiller boyu el değmemiş bir yapısı olup sıcak kanlı bir yapısı vardır. İnsanları da misafirperver bir yapısı bulunmaktadır.

Bademli

İzmir’de bulunan Bademli, Ege’nin en güzel köyleri arasında bulunmaktadır. Dikili ilçesine yürüme mesafesinde olup sade ve doğal bir manzaraya sahiptir. İç huzur bulmak istiyorsanız, sessiz ve sakin yapısıyla size aradığınız çözümleri sunmaktadır.

Bunun anı sıra ege mutfağını merak ediyorsanız, eşsiz lezzetlerini denemeniz de mümkündür.

Kapıkırı

Muğla’da bulunan Kapıkırı, Ege’nin en güzel köyleri arasındadır. Bafa Gölü’nün yanında, güzel ve doğal bir yapısı bulunmaktadır. Birçok doğal mirasa ev sahipliği yapan Kapıkırı, eşsiz manzara fotoğrafları çekebileceğiniz bir yerdir.