Kocaeli Kahvaltı
Kocaeli Kahvaltı

Kocaeli Kahvaltı Yapılacak Yerler

Kimileri için kahvaltı olmasa da olur, kimileri için ise kahvaltı bir tutkudur. Siz de kahvaltıyı ayrı bir yere koyuyorsanız bu yazımız tam size göre. ‘Kocaeli kahvaltı yapılacak yerler’ diye araştırdığınızda karşınıza çıkacak olan mekânlardan bazılarını sizler için paylaşıyoruz.

Aşıklar Tepesi Karamürsel

Aşıklar Tepesi, Kocaeli’nin görülmesi gereken en güzel yerlerindendir. Enfes körfez manzarası, doğanın içindeki mekânı ve mis gibi ağaç kokularıyla misafirlerini bekliyor. Eşsiz manzarasıyla hem sabah hem de akşam size ayrı keyif verecektir.

Kahvaltı için birçok kişinin ilk tercihlerinden olan Aşıklar Tepesi, cana yakın personeliyle dikkat çekiyor. Gayet samimi bir ortam bulunuyor. Kış aylarında gidecekseniz içerideki sobanın sıcaklığında kahvaltınızı yapabilirsiniz. Mekânın bir diğer güzel özelliği ise park sorunun olmaması. Fiyatlar için Karamürsel’de bulunan Aşıklar Tepesi işletmesini aramanız uygun olacaktır.

Marangoz Cafe Yuvacık

Son zamanların en popüler mekânlarından biri olan Marangoz Cafe, Yuvacık’ta bulunuyor. Muhteşem bir doğa manzarasına sahip olan bu mekânda çekilen fotoğraflar, sosyal medyada da sık sık paylaşılıyor. Kahvaltı yapacağım mekânın manzarası önemli diyorsanız tavsiye ediyoruz.

Otantik Gurme

Son zamanlarda sıkça organik tarım veya organik ürünler sözlerini duyuyoruz. Otantik Gurme mekanının özelliği ise satışını yaptığı organik ürünleri kahvaltılarında da kullanmalarıdır.  İzmit Yahya Kaptan’da bulunan bu mekânda Gezenti Anne’yi İnstagram’dan takip edenlere kahve ikramı yapılıyor.

Çadır Kandıra Sofrası

Kocaeli Kandıra yolu üzerinde bulunan Çadır Kandıra Sofrası, köy kahvaltısı arayanların imdadına yetişiyor. Bildiğiniz klasik kahvaltı ürünlerinin yanında ıspanaklı pide, güveçte peynir, sigara böreği, patates kızartması gibi ürünlerin de bulunması bu mekânın özelliklerinden biridir. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.