didim kahvaltı
didim kahvaltı

Didim Kahvaltı Yapılacak Yerler

Didim’i birçoğumuz gitmesek bile duymuşuzdur. Kahvaltı yapmak isteyenler, ‘Didim kahvaltı yapılacak yerler’ diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Genellikle bir tatil beldesi olarak bilinen bu şirin ilçenin kahvaltı mekânlarını sizler için seçtik. İşte o mekânlar:

1.     Şenol’un Yeri

Didim’in Akköy mevkiinde bulunan Şenol’un Yeri 1. tercihiniz olmalı, misafirlerine doğayla iç içe kahvaltı yapma imkanı sunuyor. Oldukça popüler olan bu mekanda, organik köy kahvaltısı yapmak her zaman mümkün. Tercihe göre serpme ya da tabak kahvaltı seçilebiliyor. Menüde enfes gözlemeler de bulunuyor. Ayrıca çocuklu aileler için çocuk oyun alanı seçeneği de mevcut. Şenol’un Yeri’nde otopark, bahçe gibi imkanlar da bulunuyor.

TEL:05374727939

Kahvaltı İçeriği:

Serpme Kahvaltı – 90 TL ( Kişi Başı )

Karışık kızartma, Pişi, Sarma, Patates kızartması, Yumurta, İsteğe göre (Menemen ve Sahanda yumurta, Omlet, Sucuklu yumurta), Gözleme, 2 çeşit zeytin, 2 çeşit peynir, Lor,  2 çeşit reçel, Ev yapımı salça, Tahin, Pekmez, Zeytin yağı, Köy Ekmeği, Bal, Kaymak, Tereyağı, ve sınırsız çay bulunmaktadır.

3.     İki Bacının Yeri

Didim Akbük kavşağında bulunan İki Bacının Yeri, misafirlerine harika bir yöresel serpme köy kahvaltısı sunuyor. Ağaçlar altında kahvaltı yaparken, sıcacık çayınızı yudumlayıp doğayı dinleyebilirsiniz. Kahvaltıda sunulan ürünlerin hepsi organik köy ürünlerinden oluşuyor.

4.      Özsüt Didim

Köy kahvaltılarına yer verdikten sonra bilinen mekanlardan birine geçelim. Özsüt, birçok şeyde olduğu gibi kahvaltı menüsünde de oldukça iddialı. Burada kahvaltı tercihe göre; Ege’den Köy Kahvaltısı ve Pratik Kahvaltı Tabağı şeklinde sunuluyor. Mekanda kahvaltıya ek olarak isteyebileceğiniz menemen, omlet, kruvasan gibi ekstralar da bulunuyor.